• CS
  • EN
  • DE
  • PL

Zimní turistika

Zimní turistika

Lanovky a ski areály


Ještěd

nadmořská výšky 1000m. Známé středisko zimních sportů na okraji Liberce nabízí sjezdovky všech obtížností. Kabinková lanovka, 3 nové sedačkové lanovky, 5 nových vleků.
Ski areál, Liberec
Známé středisko zimních sportů (540-1000 m n.m.) na svazích Ještědu a Černého vrchu v Liberci. Středisko se nachází v dosahu liberecké městské dopravy. 4 PARKOVACÍ PLOCHY PRO VÍCE JAK 750 AUTOMOBILŮ! Parkoviště jsou hlídaná při denním i při večerním provozu! Vzdálenosti - z Prahy 110 km, z Hradce Králové 100 km.

SKIBUSY z PRAHY a dalších měst.

Kompletně zmodernizovaný skiareál. V novém SKI areálu Ještěd Vás tak přivítá 1x 38 místná kabinová lanovka, 2x čtyřsedačková lanovka, 1x dvousedačková lanovka a 5x nový vlek. Dále nová občerstvení, špičkové půjčovny s novým vybavením, VIP TEST centrum, servis a lyžařská škola pro dospělé i děti, ale i nové linky SKIBUSŮ, které vyjedou z Prahy a dalších měst! Vedle výstavby dopravních zařízení došlo také k rozvoji zasněžovacího systému, který zaručuje kvalitně vysněžené tratě!

Lyžařské středisko - Bedřichov

Skiareál v nadmořské výšce cca 700-800m, nabízí bohaté využití pro zimní sporty - lyžařská škola, půjčovna lyží a snowboardů, skiservis, snowboardová škola a zároveň občerstvení i bufet. Lanovky / vleky, přepravní kapacita: 0/8 - celkem 5520 osob/hod. Sjezdové tratě: 11, běžecké tratě: 2 - celkem 80 km.

Polevsko

Skiareál se nachází nadmořské výšce 550 m n.m. v údolí mezi Polevským vrchem (626 m n.m.) a Medvědím vrchem (663 m n.m.) u obce Polevsko. Snadná dostupnost od blízkých měst Nový Bor a Česká Lípa.

Skiareál nabízí vlek typu Poma (400 m dlouhý), který dopravuje lyžaře nad dvě sjezdovky – závodní a turistickou. Obě sjezdovky jsou od 16.00 hodin plně osvětleny. V areálu se nachází i malý provázkový vlek pro děti. Občerstvení zajišťuje soukromník se stánkem. Lyžaři mají k dispozici i WC. Sníh se v Polevsku drží dva až tři měsíce v roce.

Předností našeho vleku je nízká cena jízdného, ale i snadná dostupnost. K zahození není ani velice čistý vzduch, snad jeden z nejlepších v severních Čechách.

Horní Podluží

Nadmořská výška 550 m.Areál mezi obcemi Jiřetín pod Jedlovou a Horní Podluží. Osvětlená sjezdovka, umělé zasněžování. Půjčovna lyží, lyžařská škola.
Areál se nachází mezi obcemi Jiřetín pod Jedlovou a Horní Podluží vedle silnice Varnsdorf - Děčín. Autobusová zastávka 50m od vleku, vlakové nádraží cca 400m
Parkoviště vedle vleku u silnice, osvětlení sjezdovky.

Vybudován nový areál pro Snowboardy (Boule, skoky překážky apod.)
K dispozici je malý dětský vlek (lano cca 70m) zatím zadarmo. Uvažuje se o symbolickém poplatku 20,- Kč na den pro údržbu a náhradní díly apod.
Už třetí rok bude vedle tohoto malého dětského vleku fungovat lyžařská škola.
Sjezdovky jsou upravovány vlastní rolbou. Pro první pomoc a lékařskou pohotovost je k dispozici sněžný skůtr.
Restaurace s barem má otevřeno celý týden od 10:00 do pozdních nočních hodin. U restaurace je k dispozici venkovní občerstvení.
Při nedostatku sněhu ale mrazu je sníh zabezpečován dvěma sněhovými děly a jedním zasněžovacím sloupem.

Ski areál a Snowpark Luž

Nadmořská výška 673 m.
Skiareál se 2 lyžařskými vleky a sjezdovkami na jihovýchodním úpatí nejvyšší hory Lužických hor.
Skiareál nachází na jihovýchodním úpatí nejvyšší hory Lužických hor - Luži (793 m n.m.), v části obce Horní Světlá – Myslivny a nabízí 2 lyžařské vleky a sjezdové tratě.
Lyžařský vlek U PITKINA nabízí širokou louku ideální pro školy a začátečníky, lyžařský vlek NA TŘINÁCTCE s náročnějším svahem v lese pro pokročilé lyžaře. Obě sjezdové tratě mají osvětlení pro noční lyžování. Pro snowboardisty je připraven Snowpark - 3 skoky, 7 zábradlí. Upravováno rolbou. Občerstvení u vleku U Potkána a parkoviště pro cca 300 vozidel

Jedlová

Nadmořská výška 773 m.
Největší lyžařský areál v Lužických horách nedaleko Jiřetína pod Jedlovou
Lyžařský areál Jedlová je největší v Lužických horách, dva vleky s hodinovou kapacitou 1200 osob navazují na upravované sjezdové tratě s celkovou délkou 5 kilometrů. Sjezdové tratě jsou pravidelně upravovány rolbou. U vleků je zajištěno občerstvení. Běžecké tratě uspokojí i náročné lyžaře. Jejich délka je 5km.

Josefův Důl

Obec Josefův Důl (600-850 m n.m.) se nachází v centru Jizerských hor. Klimatické podmínky zajišťují dostatek sněhu. Doprava možná vlakem (Smržovka-Josefův Důl) nebo autobusem (víkendové spojení z Prahy). Vzdálenosti - z Liberce 25 km, z Jablonce nad Nisou 10 km. Středisko je rozděleno na tři oblasti (Ski LUCIFER, JATKA, BUKOVKA), disponuje 5 vleky s celkovou přepravní kapacitou 3500 osob za hodinu, lyžovat můžete na 6 sjezdovkách lehké a střední obtížnosti o celkové délce 2,5km. Lyžařský servis a půjčovna sportovního vybavení. Večerní lyžování ve všech třech oblastech střediska. V obci dostatek ubytovacích kapacit, restaurací a služeb. Středisko u obce Josefův důl v centrální části Jizerských hor a velmi dobrými sněhovými podmínkami.

Kontakty

Adresa:

Polesí 59
463 53 Rynoltice
Česká republika

Lenka Neanderová
+420 608 808 255

Email:
sportturia@email.cz

web:
www.penzionsportturia.cz

Počasí

www.in-pocasi.cz

^